Předškoláci

 

Milí rodiče,

 

Předkládáme Vám nabídku několika činností vhodných pro předškoláky a to především pro ty, kteří mají od nového školního roku nastoupit k povinné školní docházce v základní škole.

Berte to jako podporu a nápadník, jak rozvíjet různé oblasti vývoje dítěte v domácích podmínkách.  Zároveň zde najdete i další odkazy na webové stránky, které jsou plné činností pro děti předškolního věku.

Pokud jste s dětmi doma, dělejte s nimi běžné činnosti v rámci sebeobsluhy při hygieně, stravování, oblékání, nechte děti zavázat si tkaničky, nechvátáte přeci do školky ani do práce. Zapojte děti, mohou Vám doma pomoci s úklidem a jednoduchými domácími pracemi, vezměte je ven, kde nejsou lidi, aby mohly běhat, přelézat překážky, poskakovat, chodit po nerovném povrchu či trénovat rovnováhu. Velmi důležité je s dětmi mluvit o všem, co vidíte, co slyšíte, napodobujte, čtěte pohádky a nechte si je vyprávět, hrajte s dětmi jednoduché hry se slovy. Hrajte s dětmi stolní hry jako: Člověče, nezlob se, hrajte karty, pexesa, domina. I přesto, že je situace u nás i ve světě jaká je, zkuste si s dětmi užívat společný čas. 

Věřte, že těmito jednoduchými činnostmi dokážete připravovat děti na školu bez problémů i doma.