AKCE

Po stopách pravěkých řemesel

Měsíc září byl měsícem plný upevňování dobrých vztahů mezi dětmi, přizpůsobování se pravidlům školky. Společně jsme realizovali projekt, který byl nazván „Po stopách pravěkých řemesel“. S dětmi jsme se vrátili do doby pravěké. Jednotlivé činnosti byly zaměřené na práci s hrnčířskou hlínou a jejím využití napříč dobou.

Dýně

V říjnu jsme si díky darům z vlastních zahrádek mohli s dětmi vyzdobit vlastní „Dýňáky“. Činnost byla pro děti zajímavá nejen díky nevšednímu zážitky při práci s dýní, ale také tím, že to byla poslední akce realizovaná na naší „staré“ školní zahradě. Zahrada se pro děti zavřela a začala se chystat na rozsáhnou rekonstrukci.

Adventní čas

Adventní čas je pro nás všechny tím nejkrásnějším obdobím. Přípravy na příchod Mikuláše, anděla a čerta jsme zahájili stavbou pekla. Tematický týden jsme doplnili čertovským tvořením a mnoha soutěžemi. Děti však neustále vyhlížely příchod pravých čertů do naší školky.Jako každý rok od nich dostaly za zpěv písní, recitaci básniček a příslib vzorného chování balíček s ovocem a sladkostmi. Měsíc plný vánoční atmosféry, pečení perníčků, zpěvu koled a vánočního tvoření se nám podařilo zakončit bohatou nadílkou, ze které měly děti velkou radost.

Tři Králové

Po návratu dětí z vánočních prázdnin jsme samozřejmě nezapomněli oslavit příchod Tří Králů. Děti zaujala především výroba zdobených královských korun. Nechybělo ani koledování králů, kteří si svým zpěvem v kostýmech vykoledovalisladkou odměnu.

Masopustní průvod

Měsíc únor jsme měli z důvodu nařízené kovidové karantény zkrácený. Ani to nám však nebránilo si s dětmi užít čas plný zpěvu, hry na hudební nástroje a především masek. Pro děti byl největším zážitkem masopustní průvod, kterýsvým zpěvem i hrou na bubínky udělal radost panu starostovi i zaměstnancům OÚ. Děti si za svůj výkon vykoledovaly sladkou odměnu.

Karneval

Dětský karneval byl další plánovanou akcí v měsíci únoru. Konal se v rámci dopoledního programu ve třídě. S dětmi jsme si užili tanec i přehlídku kostýmů. Nechyběly ani zábavné a nevšední soutěže. Děti měly připravené hry s vodou, závody v týmech nebo třeba foukací ping pong. Podle nálady a také následné únavy dětí bylo znát, že si karneval užily naplno.