Informace pro rodiče nově nastupujících dětí do MŠ

Provoz školy je od 6:30 hodin do 15:30 hodin.

Při přijetí dítěte do MŠ stanoví ředitelka mateřské školy po dohodě se zákonným zástupcem dítěte délku pobytu v mateřské škole, způsob a rozsah jeho stravování.

Zákonní zástupci, v době určené pro příchod dětí do MŠ, jsou povinni předávat dítě paní učitelce ve třídě. Nestačí doprovodit dítě pouze ke vchodu do MŠ nebo do šatny s tím, že dítě dojde do třídy samo. V tomto případě by mateřská škola nenesla odpovědnost za bezpečnost dítěte.

Zákonní zástupci dítěte mohou pověřit jinou osobu pro jeho vyzvedávání a předávání, kterou zapíší do tiskopisu  „Zmocnění“ Zmocnění k vyzvedávání dítěte z MŠ jinou osobou.docx (15,9 kB)Bez písemného pověření zákonného zástupce, učitelky nevydají dítě nikomu jinému, než jeho zákonnému zástupci.

Ranní příchod dítěte do MŠ - nejpozději do 8.15 hod.

Po předchozí dohodě lze přivádět dítě do MŠ dle potřeby.

Do mateřské školy patří pouze dítě zcela zdravé. Tudíž učitelky mají právo, v zájmu zachování zdraví ostatních dětí, dítě s nachlazením či jiným infekčním onemocněním do MŠ nepřijmout.

Oznámení nepřítomnosti dítěte - zákonný zástupce omlouvá dítě na tentýž den do 8.00 hod. ráno, a to osobně či telefonicky. Pokud nebude dítě řádně omluveno, budou náklady za celodenní stravu započítány.

Odhlašování stravy - stravu je možné odhlásit osobně či telefonicky den předem do 13 hodin. V případě náhlého onemocnění je možné si v den oznámení vzít oběd v jídlonosiči domů.

Spolupráce s rodiči:

• MŠ spolupracuje s rodiči s cílem rozvíjet aktivity a organizovat činnosti ve prospěch dětí a prohloubení vzájemného působení rodiny a MŠ.

• MŠ organizuje setkání rodičů a dětí při různých příležitostech.

• Rodič má právo být informován o prospívání dítěte, o jeho individuálních pokrocích v rozvoji a učení.

• Rodiče mají možnost se podílet na dění v MŠ, účastnit se různých akcí, mají právo být pravidelně a dostatečně informováni o všem, co se v MŠ děje.